Zapraszamy do lektury!

Szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem LED – postaw na funkcjonalność

Szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem to doskonały przykład mebla idealnego do małej łazienki. Szafka lustrzana LED spełnia trzy bardzo istotne funkcje. Po pierwsze możesz w niej przechowywać kosmetyki, sprzęty do pielęgnacji czy detergenty.

Jeśli będzie wystarczająco duża, zmieścisz w niej wszystko, co potrzebne w łazience i tym samym w prosty sposób rozwiążesz problem z przechowywaniem wielu utensyliów. Pamiętaj: aby w Twojej niewielkiej łazience panował ład i porządek, a przestrzeń nie ulegała optycznemu pomniejszeniu, wszystkie przedmioty, z których korzystasz tylko od czasu do czasu, powinny być schowane. W ten sposób unikniesz wrażenia zagraconej i zaniedbanej przestrzeni, optycznie ją powiększysz i uporządkujesz. Druga ważna funkcja szafki z lustrem to oczywiście pomoc przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, takich jak golenie
czy nakładanie makijażu.

Wreszcie szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem (https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/) może też odgrywać rolę źródła światła. Nie zawsze konieczne jest zapalanie głównej lampy w pomieszczeniu, a podświetlane lustro będzie dobrą alternatywą.

Przy okazji warto zaznaczyć, że wybierając lustro łazienkowe z szafką, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Szafka z lustrem do łazienki powinna być zawieszona na odpowiedniej wysokości, z uwzględnieniem wzrostu wszystkich domowników. Ponadto drzwiczki szafki zawieszonej nad umywalką nie mogą kolidować z baterią umywalkową. Powinny dać się swobodnie otwierać i zamykać.

Umywalka z szafką i lustrem z podświetleniem – trzy w jednym

Jeden wielofunkcyjny mebel zajmuje mniej miejsca niż wszystkie sprzęty i dodatki, które zastępuje, z osobna. Oprócz tego jego zakup pozwala zaoszczędzić czas, który w innym wypadku trzeba by poświęcić na zaprojektowanie i skompletowanie funkcjonalnego wyposażenia złożonego z wielu elementów. Nie musisz się zastanawiać, jakie oświetlenie do szafki z lustrem dobrać, jeśli zrobił to już za Ciebie producent. Meble bardzo często można dodatkowo dostosować do własnych potrzeb, wybierając odpowiednie rozmiary i kolory oraz uzupełniając je o potrzebne dodatki – na przykład stację pogodową czy zegar. Idealny mebel wielofunkcyjny do niewielkich łazienek to szafka łazienkowa z umywalką i lustrem z podświetleniem. Do pomieszczenia wystarczy tylko dodać odpływ liniowy, ubikację z funkcją bidetu oraz pralkę i oto mała łazienka jest już gotowa!

Lustro nad umywalkę lub na ścianę – jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Odpowiednie rozmieszczenie luster to jeden z najprostszych i najbardziej znanych sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia. Ustawiona we właściwym miejscu szafka do łazienki z lustrem, dwa lustra zawieszone prostopadle do siebie w narożniku lub jedno duże lustro zajmujące całą ścianę nad wanną mogą nie tylko optycznie powiększyć wnętrze, ale także całkowicie zmienić jego charakter i je rozświetlić. Im większe lustra wykorzystasz, tym bardziej spektakularny efekt osiągniesz. Dotyczy to również szafki z lustrem nad umywalkę. Większe lustro zapewni Ci wyższy komfort codziennej pielęgnacji oraz bardziej estetyczny wystrój.

Dziękuję autorom i czytelnikom za poświęcony czas!

*artykuł sponsorowany*