Zapraszam do lektury wpisu sponsorowanego: „Lampy podłogowe w salonie – modny dodatek czy niezbędne wyposażenie?”.

Praktyczna lampa podłogowa – do czego służy?

Lampy podłogowe pojawiają się w różnych częściach domu. Można je spotkać w kuchniach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Trafiają też oczywiście do pokojów dziennych. Jaką rolę odgrywają w systemie oświetleniowym salonu? Przede wszystkim wykorzystuje się oprawy stojące jako oświetlenie strefowe i uzupełniające, które wspomaga główne lampy sufitowe, by równomiernie doświetlić całą przestrzeń.

Zdarza się również, że oprawy stojące bywają stosowane jako oświetlenie zadaniowe. Szczególnie przydatne bywają na przykład w kąciku do rekreacji i wypoczynku, by zapewnić wystarczające natężenie światła do przyjemnego zagłębienia się w lekturze podczas wieczornego relaksu.

Wiele opraw podłogowych odgrywa też rolę lamp dekoracyjnych. Nowoczesne produkty wyróżniają się bowiem efektowną formą, zwłaszcza gdy postawi się na designerskie lampy od Azzardo. Równocześnie modele stojące doświetlają ozdobne detale architektoniczne we wnętrzu oraz ciekawe elementy wyposażenia, na przykład rzeźby lub obrazy na ścianach. Wiele osób ustawia produkty oświetleniowe podłogowe w pobliżu ekranu, aby poprawić warunki dla bezpiecznego oglądania telewizji w ciemnym pokoju.

Zwykła lampa podłogowa potrafi zatem pełnić wiele różnych zadań, by jeszcze bardziej poprawić wygodę korzystania z salonu.

Różne rodzaje lamp podłogowych – co wybrać?

Modne lampy podłogowe występują w kilku wariantach, różniących się konstrukcją, która wpływa na estetykę i funkcjonalność produktu. Pojawiają się choćby modele:

-proste,

-na trójnogu,

-na łukowatym ramieniu.

Lampy proste to standardowe produkty podłogowe, zwieńczone pojedynczym lub kilkoma źródłami światła, które okrywają klosze lub abażury (w zależności od specyfiki danego stylu). Pozwalają na doświetlenie wybranej strefy. Jeśli wybierze się model z regulacją wysokości, można cieszyć się z jeszcze lepszego dopasowania warunków oświetleniowych do bieżących potrzeb. Ciekawym wariantem lamp prostych są modele na trójnogu, wyróżniające się minimalistycznym nieco technicznym designem i wielką wygodą korzystania.

Oprawy z łukowo wygiętymi ramionami z kolei ułatwiają optymalne doświetlenie różnych zakątków wnętrza. Zazwyczaj przy takich produktach da się bowiem regulować nie tylko wysokość lampy, ale też kąt świecenia.

Lampy podłogowe a różne nurty wnętrzarskie

Lampy stojące podłogowe występują w zasadzie we wszystkich modnych stylach, dzięki czemu bez trudu dopasowuje się oprawę do potrzeb konkretnej aranżacji.

Można spotkać minimalistyczne, mocno zgeometryzowane lampy skandynawskie, wykonane z drewna, ze źródłami światła, które osłaniają płócienne abażury. Modele industrialne natomiast to prosta konstrukcja metalowa, niemal całkiem pozbawiona klosza – zamiast niego często występuje druciana siatka i ozdobna żarówka dekoracyjna LED. Modele glamour odznaczają się rozbudowaną formą i bogatymi ornamentami w dawnym stylu, niejednokrotnie z efektownymi złoceniami. Z kolei lampy art déco to symetryczne produkty o chromowanej powierzchni z dodatkami z marmuru i alabastru, zwieńczone geometrycznym kloszem z mlecznobiałego szkła.

Tak szeroka gama rozwiązań sprawia, że każdy może łatwo znaleźć lampę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Wygodny salon a piękne oświetlenie – funkcjonalne lampy podłogowe

Nowoczesna lampa podłogowa to produkt nie tylko praktyczny, ale też dekoracyjny. Ze względu bowiem na formę i wielkość stanowi istotny element aranżacji wnętrza. Warto wykorzystać takie rozwiązania, by jeszcze lepiej doświetlić przestrzeń, dodać jej klimatu i przytulności. Czasami przy pomocy oprawy stojącej można odmienić oblicze salonu, zwłaszcza gdy wybierze się efektowne rozwiązania, wpisujące się w najmodniejsze ostatnio trendy.