Jak szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania. Triki wnętrzarskie

Warto zastosować poniższe triki wnętrzarskie które na pewno sprawią, że nasze mieszkanie, czy dom będzie zupełnie inaczej wyglądał, ładniej i bardziej elegancko, a nie przysporzy nam to dużo pracy.

Pierwszy pomysł

Zastosuj sztukaterię lub boazerię angielską

Jest to prosty trik który sprawi, że nasze wnętrza będą zdecydowanie bardziej eleganckie, wnętrze zupełnie się zmieni. Oczywiście sztukateria, czy taka boazeria angielska kosztuje, lecz nie są to duże pieniądze, a samo zamontowanie, przyklejenie możemy zrobić sami.

Nie wymaga to ani dużo pracy, ani wielkich umiejętności.

Druga rzecz, że nie nakłaniam Was do tego aby wszystkie ściany wykonać w takiej boazerii, czy przykleić na nią sztukaterię. Wystarczy jedna, dwie ściany wyeksponowane a już będzie efekt.

Urocze mieszkanie dla dojrzałej kobiety

Drugi pomysł aby szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania to:

Dodajcie obrazy

Obraz jak mało co może wpłynąć na wystrój domu czy mieszkania. Ja bardzo lubię i polecam duże obrazy stojące, oparte o ścianę, lecz wiem, że nie zawsze jet na to miejsce. Niemniej nawet gdy to będzie obraz mniejszy, lub kilka obok siebie niewielkich to zrobi to różnicę w wystroju.

W nowoczesnych wnętrzach na pewno sprawdzi się abstrakcja, we wnętrzach klasycznych pejzaże, oraz portrety.

Również rama takiego obrazu może być ozdobą. Może być prosta, minimalistyczna lub bogata i zdobiona. Wszystko zależy od tego jaki mamy wystrój w domu.

Ktoś powie, że miały to być porady jak tanio odmienić wygląd swojego mieszkania, a ja tu pisze o obrazach. Tak, sztuka potrafi kosztować bardzo dużo, lecz jest wielu młodych, zdolnych malarzy którzy namalują obraz za 400 – 500 zł.

Koniecznie zobaczcie ten poradnik:

Warto również zamiast obrazu pomyśleć o dużym lustrze w ozdobnej ramie. Szczególnie polecam to rozwiązanie do małych mieszkań.

Triki wnętrzarskie jak szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania

Jeżeli nie chcemy przeprowadzać dużego remontu, lecz nasze wnętrza już nam się opatrzyły, to polecam pomyśleć o tapecie. Oj, one potrafią całkowicie zmienić wygląd pomieszczeń.

Aktualnie mamy olbrzymi wybór i cenowy i jakościowy i oczywiście we wzorach. Prawdę mówią nie polecam tapet najtańszych ponieważ faktycznie widać różnicę w jakości, a jeżeli chcemy odmienić dzięki takiej tapecie wygląd pokoju, to na ta jakość warto postawić 🙂

Triki wnętrzarskie

Triki wnętrzarskie

Triki wnętrzarskie

Jak szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania. Triki wnętrzarskie – pomysł czwarty

Postaw na zasłony

Każda tkanina, materiał wprowadzona do wnętrza naszego mieszkania, nadaje mu domowego charakteru. Tym bardziej zasłony, ale uwaga! Nie mogą to być zasłony byle jak powieszone.

Jeśli chcemy aby nasz dom wyglądał bardziej elegancko, dostojnie, tak drożej urządzony niż jest w rzeczywistości J To koniecznie należy powiesić zasłony długie do samej ziemi i takie które zachodzą również na mur koło okna, a nie na samo okno. Karnisz z zasłonami powinien być tez powieszony pod sufitem, a nie bezpośrednio nad oknem.

Najlepiej przedstawi to poniższy rysunek.

A może warto również pomyśleć, aby takie zasłony były aż tak długie, że leżą na podłodze. Ja osobiście lubię taki zabieg który sprawia, że dom wygląda bardziej elegancko. Rozumiem, że ktoś może nie przepadać za takim rozwiązaniem ze względu na porządki, lecz uważam, że nie jest to taki problem i przy odkurzaniu zawsze takie zasłony można podwiesić ?

Piąty pomysł ja tanio i szybko odmienić swoje mieszkanie to:

To dwa w jednym. Są to proste zabiegi jeden nie kosztuje nic, oprócz własnej pracy. Wystarczy posprzątać ? Tylko tyle i aż tyle. Ja wiem, że zbiegiem lat zbiera się dużo drobnych rzeczy, które później zajmują miejsce na półkach. W łazience mamy ustawione pięć szamponów i piętnaście innych kosmetyków, a wszystko to w różnych buteleczkach i flakonikach. Super by było gdyby udało nam się to pochować, a jeżeli nie, to przynajmniej zminimalizować ilość, a to co pozostanie po przelewać do jednakowych flakoników. To naprawdę potrafi zrobić robotę. Zamiast 30 różniących się kolorem i kształtem plastikowych butelek, ładnie opisane identyczne flakoniki. Spróbujcie. Gwarantuję, że zadziała 🙂

A jak już posprzątamy, to postawmy w ładnym wazonie świeże kwiaty. To jest taka wisienka na torcie. Świeże kwiaty zawsze sprawiają wrażenie, że w domu jest czysto i przyjemnie. Najlepiej gdyby były one w dwóch miejscach. Najlepiej gdyby to były chociaż małe bukiety. Latem oczywiście możemy je sami zrobić z kwiatów łąkowych.

jak szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania

Jak szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania

To jest tylko pięć przykładów jak szybko i tanio odmienić wygląd swojego mieszkania. Pięć, ale takich które się sprawdzają. Dzięki tym trikom wnętrzarskim na pewno szybko odmienisz wygląd i atmosferę swojego mieszkania.

Zapraszam Cię na mój kanał na YouTube