Jeśli posiadasz mieszkanie na sprzedaż lub myślisz tylko o jego wynajęciu, to home staging jest czymś, co powinno zwrócić Twoją uwagę. Poniżej proponujemy 6 drobnych zmian, które pomogą Ci wynająć lub sprzedać mieszkanie w korzystnej cenie.

Szykowanie mieszkania na sprzedaż, czyli home staging, to, przede wszystkim podkreślenie wszystkich zalet danego lokum. Musisz pokazać, że mieszkanie na sprzedaż czy mieszkanie do wynajęcia ma ogromny potencjał. Możesz zlecić to specjalistycznej firmie – koszt takiej usługi zaczyna się od ok. 1000 zł – lub samodzielnie próbować nadać wnętrzom bardziej atrakcyjny charakter. Home staging ma dwa główne cele. Pierwszym jest odnowienie mieszkania na sprzedaż, tak aby wydawało się bardziej atrakcyjne, drugi to wykonanie odpowiedniej dokumentacji fotograficznej danej nieruchomości. W połączeniu, oba te działania mają zapewnić szybką sprzedaż mieszkania lub wynajem mieszkania. Jednak wiele możesz zrobić samodzielnie, również przyspieszając tym sposobem sprzedaż lub wynajem mieszkania.

Przeczytaj również:

Porady przy projektowaniu wnętrz – na co zwrócić uwagę przy aranżacji mieszkania

 

6 drobnych zmian, które pomogą Ci wynająć lub sprzedać mieszkanie – home staging

 

Wysokość posiadanego budżetu determinuje skalę ulepszeń, jakie możesz samodzielnie wprowadzić do aranżacji wnętrz. Oto kilka drobnych zmian, które pozwolą Ci odmienić wnętrza, bez konieczności ponoszenia znaczących kosztów.

1 Szykowanie mieszkania na sprzedaż lub wynajem zacznij od bardzo dokładnego posprzątania jego wnętrz. Mieszkanie na sprzedaż czy mieszkanie do wynajęcia pozbawione zakurzonych sprzętów-również takich, jak grzejniki czy karnisze – od samego wejścia będzie zachęcało potencjalnych nabywców.

2 Zadbaj o dyskretne dodatki, które ożywią wnętrza. Kwiaty w salonie, czy żywe rośliny w łazience, sprawią, że miejsca te nabiorą przytulności.

3 Odpowiednio zaprezentuj dwa pomieszczenia, na które wszyscy potencjalni nabywcy zwracają szczególną uwagę. Łazienka i kuchnia, oprócz tego, że muszą być prawie sterylnie czyste, powinny też zachęcać do zakupu. Styl obu pomieszczeń powinien być przytulny, ale pozbawiony osobistych akcentów.

4 Równie ważne co wystrój mieszkania na sprzedaż są panujące w nim kolory. Postaw na jasne, zachęcające barwy.

5 Zwróć szczególna uwagę na oświetlenie pomieszczeń. Niech stworzy przytulną atmosferę.

6 Zadbaj o miły, domowy zapach w mieszkaniu – zaparz kawę lub upiecz ciasto.

 

Home staging – zrób to sam

Mieszkanie do wynajęcia lub sprzedaży szybciej znajdzie lokatora, jeśli przedstawisz je w profesjonalnie wykonanych zdjęciach. Mieszkanie na sprzedaż musi być fotografowane w dobrym, dziennym świetle. Ustaw do zdjęć wszystkie meble tak, aby środek pomieszczeń pozostawał wolny. Optycznie powiększy to ich powierzchnię. Usuń zbędne przedmioty – niech wnętrze nie wygląda na zagracone.

Tych kilka prostych działań pozwoli Ci, jak najkorzystniej zaprezentować Twoje mieszkanie. Aranżując wnętrza do zdjęć czy na wizytę osób zainteresowanych wynajmem lub kupnem, postaraj się pokazać, że Twoje mieszkanie jest idealnym miejscem, w którym potencjalny nabywca lub najemca poczuje się, jak w domu.

 

To również może Cię zainteresować:

10 błędów w aranżacji kuchni