Zapraszam do lektury artykułu: „Etniczny duch wnętrz – styl meksykański”.

Geneza stylu

Styl meksykański, zgodnie z geograficznym położeniem Meksyku nawiązuje do klimatów latynoamerykańskich oraz historii Azteków i Majów. Taka estetyka zaczęła się rozprzestrzeniać wraz z podbojami Ameryki Południowej przez Europejczyków. Nie jest to popularny styl, chociaż znajdzie swoich miłośników na całym świecie.

Etniczny duch wnętrz - styl meksykański

Foto: architecturaldigest.com

Kolorystyka

Urządzając wnętrza w takiej stylistyce warto postawić  energetyczne barwy: żółty, pomarańczowy. Sprawdzą się też czerwienie i nieco zimniejsze turkusy czy ocienie kobaltu. Styl meksykański lubi odważne połączenia, więc urządzając takie wnętrze nie bój się eksperymentować! Ten styl również dobrze znosi nierówności i wady faktur – ściany nie muszą (a nawet nie powinny) być idealnie gładkie.

Foto: barnandwillow.com

Meble i dodatki

Podobnie jak w przypadku kolorów – i tutaj warto pokusić się o rozwiązania nawiązujące do motywów etnicznych. Mogą to być ręcznie wytworzone kafle, egzotyczne meble czy wszelkiego rodzaju tkaniny – poduszki, narzuty i dywany.  Oprócz tego sprawdzą się na pewno drewniane maski czy wzorzyste pledy. Warto również zaopatrzeć taką aranżację w naturalne rośliny – np. większego kaktusa!

Przy wyborze takiego stylu do wnętrza powinno nam zależeć, aby całość była nasycona i uciekała od nudy!

Foto: airbnb.com

Etniczny duch wnętrz – styl meksykański

A co Wy myślicie o stylu meksykańskim? Podoba Wam się taka delikatna, stonowana i kojąca estetyka?

Jeśli takie wnętrza nie przypadły Wam do gustu, zapraszam do zapoznania się z kojącym zmysły stylem zen ! ?

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.