Zapraszam do lektury wpisu sponsorowanego: „Drzwi harmonijkowe. Jakie zalety mają drzwi tarasowe tego typu?”.

Jakie możliwości dają drzwi harmonijkowe? Nowoczesne produkty posiadają wiele zalet w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Dzięki nim można uczynić elewację jeszcze bardziej efektowną, wnętrze zaś pełnym światła. Takie skrzydła drzwiowe posiadają także doskonałe parametry jeśli chodzi o izolacyjność, są też trwałe. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach harmonijkowych tarasowych?

Nowoczesne drzwi harmonijkowe o ciekawym designie

Jakie powinny być nowoczesne drzwi harmonijkowe? Takie produkty oferują najlepsi producenci na rynku – między innymi marka DAKO. Oczywiście typowe dla nich jest to, że zbudowane są ze skrzydeł składających się przy otwieraniu w charakterystyczną harmonijkę. Takich skrzydeł jest na ogół ok. 3-4 (a przynajmniej dwa), ale zdarzają się realizacje nawet z siedmioma przeszkleniami.

Drzwi harmonijkowe na taras to produkty zbudowane z trwałych materiałów, które odznaczają się dobrymi parametrami izolacyjności cieplnej. Jednocześnie posiadają niezwykle atrakcyjny design. Zastosowane w nich pionowe podziały sprawiają, że wnętrze i elewacja prezentują się nowocześnie i stylowo. Dodatkowo np. w ofercie DAKO można znaleźć aluminiowe drzwi harmonijkowe w różnych kolorach tak, aby były dobrze dopasowane zwłaszcza do wyglądu elewacji domu.

Warto zaznaczyć, że w naszych realiach drzwi harmonijkowe na taras wciąż uważane są za rozwiązanie niestandardowe. Z tego powodu z pewnością będą przyciągać wzrok gości i osób postronnych. Oczywiście ładny design sprawi, że ich odbiór będzie pozytywny, one same zaś będą postrzegane jako ozdoba elewacji lub wnętrza.

Drzwi harmonijkowe. Jakie zalety mają drzwi tarasowe tego typu?

Foto: dako.pl

Funkcjonalność i trwałość drzwi harmonijkowych

Nowoczesne drzwi harmonijkowe są funkcjonalne i trwałe. Modele tarasowe znacząco różnią się od tych, które można spotkać we wnętrzach mieszkań. Chodzi nie tylko o wykorzystanie o wiele bardziej odpornych materiałów, ale także o trwały i niezawodny mechanizm prowadnic i wózków jezdnych. Ich prawidłowe funkcjonowanie sprawia, że skrzydło może być otwierane i zamykane przy użyciu relatywnie niewielkiej ilości siły.

Skrzydła składane do bocznych krawędzi są nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo estetyczne. Drzwi harmonijkowe tarasowe to także duża wygoda użytkowania. Dają one możliwość otwierania zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. To bardzo wygodne zwłaszcza w przypadku tarasu. Bardzo często ruch jest tutaj przecież spory i nie warto go utrudniać.

Jednocześnie takie rozwiązanie pozwala na zachowanie maksymalnych wymiarów światła przejścia. Dzięki temu do wnętrza wpada bardzo duża ilość światła słonecznego. Jeśli więc komuś zależy na dobrym doświetleniu salonu, to właśnie drzwi harmonijkowe w nowoczesnym wydaniu są  najlepszą opcją.