Cegła, a w zasadzie płytki z naturalnej starej cegły na ścianie w kuchni coraz częściej zastępują tradycyjne płytki ceramiczne. Jasna pomarańczowa, mocno bordowa, beżowa czy czerwona  pasuje niemal do każdego stylu aranżacyjnego. Bez względu na to, jaką jej kolorystykę wybierzemy, zawsze będzie wyglądała niepowtarzalnie i efektownie. Zanim jednak podejmie się właściwy krok o wyborze cegły większość z nas zada sobie pytanie czy faktycznie możemy ją zastosować w miejscach narażonych na wilgoć, tłuszcz, kurz?

Słyszałem wiele rozwiązań takich jak zastosowanie np. szyby w kuchni tak by struktura cegły została zabezpieczona.

Oczywiście jest to jakieś wyjście natomiast wtedy efekt autentyczności starej ceglanej ściany nieco zanika.

Zatem co właściwie jest rekomendowane do zabezpieczenia cegieł przed omawianymi czynnikami?

Nasza praca i lata doświadczenia pozwoliły nam przerobić masę środków chemicznych, które miały na celu ochronić płytki ceglane, które mamy w naszej ofercie. Niestety większość preparatów okazała się impregnatami tylko i wyłącznie z nazwy natomiast ich właściwości nie stanowiły odpowiedniej ochrony cegieł co było dla nas bardzo problematyczne, ponieważ zawsze staraliśmy się doradzić naszym klientom wartościowe produkty spełniające ich wymagania i oczekiwania.

Odpowiedniego środka szukaliśmy przez dłuższy czas natomiast nie przynosiły zamierzonego rezultatu, aż do momentu w którym otrzymaliśmy próbki impregnatu Protect Guard – francuskiej marki. Impregnat okazał się strzałem w 10!

Jego największym plusem jest to, że cegła w dalszym ciągu wygląda autentycznie bowiem impregnat nie zmienia jej koloru. Jest zupełnie bezbarwny co w przypadku autentycznej cegły rozbiórkowej jest bardzo istotne. Większość innych impregnatów nadawało szklistego efektu na powierzchni cegły, a mimo wszystko chłonęły pył, tłuszcz oraz wodę.

W przypadku Protect Guard na powierzchni cegły powstaje niewidoczna dla oczu powłoka ochronna. W sytuacji gdy pochlapiemy płytki tłuszczem, możemy go zmyć stosując wodę i gąbkę.

Impregnat Protect Guard jest środkiem naprawdę wartym uwagi. Producent podaje informację, że ochrona struktury cegły jest skuteczna aż 10 lat, dlatego impregnacji nie trzeba ponawiać co jakiś czas.

Impregnat oraz płytki z cegły rozbiórkowej można zamówić w naszym sklepie www.e-ceglanafantazja.pl 🙂

Mam nadzieję,że informacja z którą się podzieliłem była przydatna i dzięki niej będziecie mogli cieszyć się piękną oryginalną cegłą w swoich wnętrzach.

 

 #cegłanasciane #płytkiceglane #cegławkuchni #ochronacegły #loftstyl #pasja #design #lico