Zapraszam do lektury artykułu: „Ciekawe pomysły na lustro w łazience”.

Jak powstaje lustro?

Tajemnicą idealnej tafli lustrzanej jest warstwa szkła. Na jej pojawienie się musiano jednak trochę poczekać. Powszechnie dziś stosowane do wyrobu luster szkło float, zostało wynalezione dopiero w połowie XX w. Gwarantuje ono niezwykle gładką i odbijającą światło powierzchnię. Specjalną mieszankę surowców do wyrobu szkła najpierw topi się w piecu, a następnie wylewa do płytkiej wanny z cyną. Kolejny krok to chłodzenie. Po nim następuje nakładanie warstwy odbijającej światło, czyli tzw. powłok refleksyjnych. Najczęściej stosuje się do tego srebro. Warstwy utrwala się i suszy, a na koniec zabezpiecza warstwą ochronną. I gotowe!

Foto: decoholic

Gdy marzy się coś nowego

Technologia, która od lat coraz chętniej wkracza w nasze życie, nie oszczędza także łazienki. Trend smart home odcisnął swój ślad również na łazienkowych lustrach. Jeszcze kilka lat temu podczas targów spotkać można było prototypowe rozwiązania inteligentnych zwierciadeł z wbudowanymi kamerkami i wyświetlaczami, które od rana bombardować miały swoich użytkowników informacjami z kraju, świata, a także na temat ich aktualnego samopoczucia. W łazience zwyciężyła jednak pokusa utrzymania klimatu intymności, a nie nadmiaru bodźców (choć ich zwolennicy z pewnością znajdą coś także dla siebie). Rozwiązaniach w duchu smart home w przypadku luster dziś ograniczają się np. do inteligentnego oświetlenia, które uruchamiać może się w nocy w momencie wejścia do łazienki. Ustawiona odpowiednio moc emitowanego światła nie będzie drażniąca i skutecznie pozwoli odnaleźć się w nocnym mroku.

Foto: Madeleine Bramhall

Zaawansowane technologicznie rozwiązania nie są jednak jedynym znakiem naszych czasów. Kolejnym jest z pewnością personalizacja – chęć posiadania we wnętrzach elementów rzadkich, a może nawet niepowtarzalnych, wykreowanych na specjalnie zamówienie i odpowiadających indywidualnym preferencjom odbiorców.

Foto: maisonvalentina.net

Foto: uptownwithellybrown.com

Dziękuję czytelnikom za poświęcony czas i zapraszam do siebie na FacebookaInstagrama i TikToka, gdzie prezentuję szybkie porady dotyczące aranżacji wnętrz ?!

Spodobała Ci się moja internetowa działalność? Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydujesz się wesprzeć mnie na Patronite ?.