Zapraszam do lektury wpisu sponsorowanego: „Chcesz zachować porządek w swoim domu?”

Znajdź mocny odkurzacz i ciesz się czystością!

Jeśli przymierzasz się do zakupu odkurzacza, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Supernowoczesny robot sprzątający, który znajdziesz na stronie https://www.neonet.pl/odkurzacze/roborock-q7-max-plus-czarny-q7mp52.html to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących swój czas. Kwestia paramentów jest jednak nieco bardziej złożona, dlatego jeśli należy Ci na urządzeniu idealnym, musisz poświęcić kilka chwil na sprawdzenie czy wybrany sprzęt sprawdzi się w Twoim domu. Pamiętaj, że moc odkurzacza to tylko jedna z cech urządzenia, na jaką należy zwrócić uwagę!

Jak wybrać idealny odkurzacz dla siebie?

Różnorodność modeli odkurzaczy, które różnią się od siebie technologią, konstrukcją i mnogością funkcji, jest naprawdę zaskakująca. Oto rodzaje odkurzaczy, które znajdziesz na sklepowych półkach:

Odkurzacze workowe – to najpopularniejszy typ odkurzacza. Wszelkie zabrudzenia wciągane przez urządzenie lądują w znajdującym się w jego wnętrzu worku. Odkurzacz można wyposażyć w wielorazowy worek płócienny lub jednorazowy wykonany z papieru;

Odkurzacze bezworkowe – cieszące się coraz większą popularnością odkurzacze bezworkowe są bardzo łatwe w obsłudze. Urządzenie zbiera zabrudzenia do plastikowego pojemnika, który należy co jakiś czas opróżniać;

Odkurzacze wodne – zbierają zabrudzenia do pojemnika wypełnionego wodą, który jest wyposażony w specjalny filtr. Technologia odkurzaczy wodnych sprawdza się doskonale w domach, w których mieszkają zwierzęta;

Odkurzacze pionowe – mogą występować w formie bezprzewodowej lub przewodowej. Są to lekkie i poręczne urządzenia, które spisują się na niemalże każdej powierzchni.

Jaka jest najlepsza moc odkurzacza?

Starsze pokolenia doskonale pamiętają odkurzacze o mocy silnika przekraczającej 2500 W. Obecnie moc sprzętów AGD produkowanych i sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej podlega ścisłym dyrektywom, a to oznacza, że na sklepowych nie znajdziemy już urządzenia o takiej mocy. Czy zatem powinniśmy uznać mocny odkurzacz za relikt minionej epoki? Oczywiście, że nie! Choć maksymalna moc odkurzaczy na dzień dzisiejszy nie może przekroczyć 900 W, to jednak ich technologia sprawia, że są to urządzenia wyjątkowo wydajne i produktywne.

Przeczytaj również: jak nowinki technologiczne wpływają na sprzęt RTV i AGD.

Z reguły uważa się, że wyższa moc urządzenia przekłada się na lepszą efektywność jego pracy. Warto podkreślić, że moc silnika odkurzacza jest czymś innym niż moc ssania. Okazuje się bowiem, że najbardziej wydajne odkurzacze to te, których moc ssania znajduje się w przedziale 300 – 350 W. Nie dotyczy to jednak domów, które zamieszkują czworonożni członkowie rodziny. Wówczas optymalna moc ssania urządzenia powinna wynosić około 600 W.