Płytki ceramiczne to zakup na lata. Ich zmiana jest dość pracochłonna i kosztowna, dlatego właśnie zastanów się dobrze, zanim wybierzemy konkretny wzór. Z naszego artykułu dowiesz się, na jakie aspekty estetyczne ceramiki użytkowej powinieneś zwrócić uwagę, co układać na podłodze, a co np. na ścianach kuchni i jak najlepiej dobrać fakturę oraz kolor płytek. Swoje propozycje przygotowali specjaliści sklepów internetowych e-budujemy.pl oraz Dekordia.pl.

Oto trzy godne polecenia kolekcje płytek ceramicznych Tubądzin.

Surowy kamień będzie świetnym wyborem dla lubiących styl minimalistyczny, eco czy skandynawski. Aranżacje wnętrz z użyciem kamienia są się ponadczasowe, tak jak ponadczasowa jest przyroda. Seria stylistyczna Tubądzin Balance nawiązuje do właśnie takiego nurtu, współistnienia natury z człowiekiem. W serii możemy znaleźć płytki kamienne w kolorach beżowym i szarym: pierwsza o fakturze surowego kamienia, wyjątkowo przypominającego wapienny, druga w cienkie linie przypominające linie papilarne naszych palców oraz trzecia, która jest kompilacją obu serii. W sprzedaży jest także płytka beżowo-szara. W przypadku, w którym preferujemy płytki o bardziej nieszablonowym formacie możemy wybrać sześciokątne .  Zastosowanie serii: kolekcji Balance: wnętrza na podłogi i ściany: korytarzy, salonu, kuchni; na zewnątrz: tarasy, chodniki.

Kształtna, nowoczesna, stonowana. Taka jest linia płytek House Of Tones. Znajdziemy tu popularne kolory jak biel, szarości czy beż, ale także rzadko spotykany błękitny i navy. Wszystkie matowe perfekcyjne do uzyskania oryginalnego wnętrza, które wcale nie musi być oczywiste dzięki towarzyszącym płytkom gresowym, dekoracyjnym. Są one unikatowe wzory reliefowe w przecinające się linie a w przypadku bianco płytki ceramicznej także wzór imitujący nieco wygląd bułki chałki. Do aranżacji możemy także użyć mozaiki o dużych elementach w kształcie rombów. Płytki ceramiczne mają wymiary 89,8×32,8 cm, mozaiki 29,8×22,8 cm a płytki przeznaczone na podłogę 59,8×59,8 cm. Wszystkie płytki oprócz mozaik mają rektyfikowane krawędzie. Płytki ceramiczne podłogowe są mrozoodporne, posiadają 4 klasę ścieralności oraz R10 przeciwpoślizgowości. Zastosowanie serii House Of Tones: wewnątrz na podłogi i ściany: wiatrołapu, domowego biura, salonu, łazienki, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony, patio, ganki, chodniki.

Seria Unit Plus to jedna z najbardziej barwnych propozycji na rynku. Matowe wykończenie płytek gresowych podkreśla ich barwę a jednocześnie wzbogaca wnętrze. Seria w wersji standardowej to białe płytki, które wyglądem przypominają naturalny kamień dostępne w wersji gładkiej oraz trzech z teksturą o pofalowanej powierzchni od delikatnie zaznaczonej do niezwykle wyrazistej. Natomiast kolorów całości dodają płytki ze wzorami patchworkowymi dostępne w aż 20 wersjach zapakowane spontanicznie do kartonów. Każda aranżacja z nich wykonana będzie wyjątkowa. Płytki podłogowe, rektyfikowane, dostępne są w rozmiarze 89,8×32,8 cm, natomiast dekory 22,3×22,3 cm. Jako wykończenie podłogi producent stworzył płytkę białą, rektyfikowaną i odporną na zimę o wymiarach 59,8×59,8 cm. Płytka gresowa posiada dodatkowe walory jak przeciwpoślizgowość R9 oraz 5 klasa ścierania.

Zastosowanie serii Unit Plus: wewnątrz na podłogi i ściany: przedpokoju, salonu, kuchni; na zewnątrz (płytki podłogowe): patio tarasy, chodniki.

A oto trzy nowości firmy Paradyż:

Płytki Paradyż Arkesia to gresy inspirowane piaskowcem, które oddają doskonały efekt, zwłaszcza w większych przestrzeniach. Paradyż Arkesia ukazują się w powierzchni polerowanej, satynie i jako gres naturalny. Glazurę wyróżnia bogata kolorystyka, w tym: beż, kolory ziemiste, antracyt, kolor kawy. Płytki podłogowe to gresy rektyfikowane, pozwala to na wykładanie ich z drobną ilością fugi. Linię możemy umieścić w łazience, kuchni, pokoju dziennym lub w ciągach komunikacyjnych. Glazura dostępna jest w rozmiarach 29,8×59,8 cm, 59,8×59,8 cm. Płytki ceramiczne są odporne na niskie temperatury.

Zastosowanie kolekcji Płytki Arkesia: we wnętrzu na podłogi i ściany: korytarza, pokoju, pokoju dziennego, łazienki, kuchni; na zewnątrz : tarasy, altanki, chodniki.

Surowość betonu zawsze pasuje do nowocześnie urządzonych domów. Kolekcja Scratch to gres o powierzchni przypominającej beton dostępne w kolorze szarym, beżowym, ziemistym, nero, bianco zezwalające na stworzenie domu industrialnego, którego świetnym dopełnieniem będą akcesoria ze szkła i metalu. Płytki podłogowe dostępne są w dwóch rozmiarach: 24,7×75 cm oraz 75×75 cm. Płytki podłogowe są rektyfikowane, wykonane z nienasiąkliwej ceramiki. Płytki są gładkie i satynowe, mają trzecią klasę ścierania oraz są przeciwpoślizgowe na poziomie R10. Do tej kolekcji nich producent stworzył dekoracyjny sześciokątny gres z przejrzystym, graficznym wzorem.

Zastosowanie serii:  w mieszkaniu na podłogi i ściany: korytarzu, pokoju, sypialni, łazienki, kuchni; na zewnątrz: tarasy, altanki, chodniki.

Antracytowo-biała kolekcja płytek Esten daje nam możliwość stworzenia eleganckiego i ponadczasowego mieszkania. Dopełniające kolekcję płytki dekoracyjne posiadają wyjątkowe i nowoczesne tekstury, które odpowiednio oświetlone nadadzą wnętrzu wyrazistości. Struktury wyglądają jak marmur lub powierzchnia gofra. Płytki podłogowe mają wymiary 29,5×59,5 cm, są rektyfikowane, satynowe, nie są mrozoodporne. Ponadto producent wyprodukował mozaiki o wymiarach 29,8×29,8 cm, rektyfikowane, bianco i czarne, które jako dodatki mają szklane wzorki.

Zastosowanie kolekcji Esten: wewnątrz pomieszczeń na podłogi i ściany: korytarza, domowego biura, salonu, łazienki, kuchni.