Na wzgórzu z widokiem na jezioro Avándaro w Valle de Bravo – około dwóch godzin na zachód od Mexico City – leży niski parterowy dom. Teren wokół jeziora jest stromy, skalisty, lecz zielony, obfitujący w w wodzie klify i głazy. Z domu roztacza się niesamowity widok na jezioro i otaczające go góry.

Górna część domu CMV wyróżnia się przeszkleniami które umożliwiają widzenie przez cały dom. Zdjęcie: Rafael Gamo

 

Dom widziany od frontu to nowoczesny, drewniany budynek, który łączy szkło i drewnianą konstrukcję z pięknie falującą linią dachu. Ale dom faktycznie istnieje na dwóch poziomach – drugi znajduje się tuż poniżej na wzgórzu i nie jest widoczny od wejścia. Aby pracować z naturalnym nachyleniem terenu, architekci, Estudio MMX z Meksyku, zbudowali sypialnie domu od strony wzgórza. Są niewidoczne od wejścia, w zamian oferują niesamowity widok na jezioro.

 

Salon z kominkiem i pięknym widokiem na jezioro. Zdjęcie Rafael Gamo

 

Prywatne pomieszczenia domu znajdują się poniżej, w bardziej zacisznym miejscu, które nie narusza prywatności ma mają piękny widok na jezioro.
Zdjęcie: Rafael Gamo

 

Wspólne obszary dla domowników znajdują się powyżej pod falistym  dachem. Dzięki szklanym ścianom można podziwiać przepiękne widoki z każdego miejsca w domu.

„Głównym aktorem tutaj nie jest dom, ale krajobraz” – mówi Diego Ricalde, dyrektor Estudio MMX. Ricalde i jego partnerzy, Jorge Arvizu, Ignacio del Río i Emmanuel Ramírez, którzy założyli firmę w 2010 roku i pracują wspólnie nad każdym projektem, który projektują.

 

CMV House znajduje się wśród głazów w malowniczej dolinie Valle de Bravo, gdzie udaje się go pokazać, nie ujmując nic z naturalnego piękna miejsca.
Zdjęcie: Rafael Gamo

 

Dzięki doskonałemu projektowi, dom oferuje wiele wspólnych pomieszczeń na świeżym powietrzu.

Duże patio, znajdujące się za rogiem domu, zapewnia wspaniały widok na jezioro Avándaro.

 

Zdjęcie: Rafael Gamo

Salon z kominkiem i pięknym widokiem na jezioro. Zdjęcie: Rafael Gamo

 

Dzięki kominkowi, można w pomieszczeniu przebywać w trakcie chłodniejszych dni. Lecz to nie wszystkie zalety domu.

Przy domu znajduje się świetnie wkomponowany basen. Został on zaprojektowany tak aby nie konkurować z domem i jeziorem i aby nawiązywał do jaskiń z wodą. Dzięki temu basen pięknie komponuje się z domem i widokiem na jezioro i góry.

Z basenu można zobaczyć dolną i górną część domu. Zdjęcie: Rafael Gamo

 

Dom CMV widziany z basenu. Zdjęcie: Rafael Gamo

 

„Materiały, dzięki którym opracowaliśmy konstrukcję domu, są podobne do tych w regionie”, mówi Ricalde, który uważa, że ​​zastosowanie tradycyjnych materiałów i znajomość lokalnego budownictwa dodatkowo integruje budynek z jego fizycznym i kulturowym otoczeniem.

Połączenie naturalnych materiałów z ciepłymi, ziemistymi tonami, linia dachu, która naśladuje sylwetkę otaczających gór, oraz dyskretny, dwupoziomowy projekt tworzą subtelny dom, który współistnieje z otoczeniem, oferując doskonałe miejsce.

 

garaż Zdjęcie: Rafael Gamo

Dom w porze wieczornej Zdjęcie: Rafael Gamo

 

Architekt : Estudio MMX

Generalny wykonawca: Tuca, Jose Luis Salamanca

Inżynier budowlany: Adrián Izquierdo

Projektowanie krajobrazu: Estudio MMX, GDU

Projekt oświetlenia: Estudio MMX

Meble: Estudio MMX

Żródło: www.dwell.com