Instrukcja i rady przy dodawaniu swoich artykułów.

 

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi ludźmi swoją wiedzą i opublikować na tym serwisie swój artykuł, czy projekt, to bardzo się z tego cieszymy. Do Twojej dyspozycji jest przestrzeń tego  serwisu. Jeżeli chcesz zamieścić swój tekst, czy projekt, to prosimy weź pod uwagę poniższe wytyczne i poznaj nasz zasady:

 

 1. Przyjmujemy artykuły tylko w tematyce projektowania i aranżacji wnętrz, ogrodów, oraz około wnętrzarskie takie jak: porady na temat fotografowania wnętrz, produkcji i wyboru mebli, tworzenia własnej dekoracji etc.
 2. Tekst nie musi być napisany przez specjalistę czy copywritera, ale powinien zawierać wartościowe dla czytelników informacje, porady i być napisany w sposób inspirujący, ciekawy,  angażujący, a nawet humorystyczny sposób.
 3. Ważne, aby zamieszczone w naszym serwisie artykuły były unikalne i nigdzie wcześniej niepublikowane (ani później), dlatego prosimy o to, by przesyłane materiały były napisane wyłącznie na potrzeby naszego portalu. Jest to o tyle ważne, że publikując w kilku miejscach ten sam tekst możesz zaszkodzić wszystkim stronom na których on się znajduje.
 4. Preferowana długość artykułów to od 3000 do 4000 znaków. Jeśli Twój artykuł jest dłuższy, proponujemy podzielić go i przesłać do nas w oddzielnych częściach. Jeżeli wolisz zostawić go w takiej formie to postaramy się to uszanować, lecz może się zdarzyć, że podzielimy go na krótsze teksty, aby były bardziej przyjazne dla czytelnika.
 5. Zachęcamy do sięgania po różnorodne formy dziennikarskie. Artykuły mogą być napisane w formie felietonu, wywiadu, wiadomości, poradnika.
 6. Zrób podstawową edycję artykułu: wyróżnij w jasny i czytelny temat oraz wydziel akapity, a w środku tekstu podkreśl, zaznacz podtytuły.
 7. Dołącz  do artykułu związanych z jego treścią zdjęcia, grafiki czy filmy. Materiały te powinny być jednoznacznie oznaczone i podpisane. Pamiętaj o prawach autorskich do zdjęć. Korzystaj tylko z takiego materiału do którego masz prawa autorskie, lub są dopuszczone do użycia komercyjnego, czyli ogólno dostępne. Możesz skorzystać z takich   serwisów jak np.: pixabay.com
 1. Jeżeli przesyłasz swoje zdjęcia, grafiki czy filmy, podpisz się pod nimi. Jeżeli są ściągnięte z innego źródła, to podaj z jakiego, oraz status praw do ich wykorzystania. Bez takiej informacji i szanując prawa autorskie zastrzegamy sobie prawo do zmian grafik, filmów i zdjęć.
 2. Od momentu publikacji artykułów serwis aranzacjawnetrz.com.pl staje się właścicielem publikowanych tekstów.
 3. Sprawdź przed wysłaniem tekst pod kątem poprawności językowej. Portal aranzacjawnetrz.com.pl zastrzega sobie prawo do redakcji artykułów przed ich publikacją.
 4. Przesłany materiał tekstowy czy graficzny nie musi zostać opublikowany na naszym portalu. Serwis aranzacajawnetrz.com.pl nie jest zobowiązany